شرایط اخذ ویزای تخصص و مهارت استرالیا برای مهندسان

صفحه اصلی / اخبار / شرایط اخذ ویزای تخصص و مهارت استرالیا برای مهندسان

شرایط اخذ ویزای تخصص و مهارت استرالیا برای مهندسان

یونیک ویزا
شرایط اخذ ویزای تخصص و مهارت استرالیا برای مهندسان

شرایط اخذ ویزای تخصص و مهارت استرالیا برای مهندسان

444 بازدید

استرالیا کشوری پیشرفته و صنعتی است و برای جبران کمبود نیروی ماهر خود همواره به افراد فارغ التحصیل در رشته هایی مانند مهندسی عمران، مکانیک، صنایع و سایر رشته های مرتبط نیاز دارد.

مراحل اخذ ویزای کار استرالیا برای مهندسان:

1)چنانچه شما از رشته های مهندسی( به جز حوزه کامپیوتر) فارغ التحصیل شده باشید برای شروع پروسه اخذ ویزای کار استرالیا نیاز به مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 در هر چهار مهارت دارید .

*برای اخذ ویزای کار استرالیا علاوه بر آیلتس آزمونهای تافل و PTE نیز مورد قبول هستند.

2)برای اخذ ویزای کار استرالیا از طریق رشته های مهندسی مدارک تحصیلی و شغلی شما میبایست در سازمان مهندسان استرالیا(EA)ارزیابی شوند. این سازمان  علاوه بر مدارک تحصیلی از شما پروژه ای به نام CDR نیز درخواست مینماید.

CDR شامل  دو الی سه  اپیزود است. در هر اپیزود شما یک پروژه ی کاری که تاکنون انجام داده اید را معرفی مینمایید. اگر شخص فاقد سابقه کار باشد این اپیزودها میبایست بر اساس پروژه های عملی دانشجویی و کارآموزی تهیه شوند.

3)پس از ارزیابی مثبت مدارک توسط سازمان مهندسین استرالیا شخص میبایست فرم EOI (ابرازعلاقه مندی بابت اخذ ویزای کار استرالیا) را در سایت اداره مهاجرت استرالیا تکمیل نماید.

-چنانچه متقاضی امتیازات بالا (در حال حاضر بین 75 تا 85) داشته باشد  و رشته وی در لیست مشاغل بلند مدت استرالیا وجود داشته باشد میتواند برای اخذ ویزای کار استرالیا از طریق ویزای مستقل تخصص و مهارت ساب کلاس 189 اقدام نماید.

 -چنانچه متقاضی امتیاز کمتری داشته باشد یا رشته وی در لیست مشاغل بلند مدت استرالیا وجود نداشته باشد، میتواند از طریق ویزاهای تخصص و مهارت با اسپانسر ایالتی/منطقه ای و یا خانوادگی (ساب کلاس 190 و 491) پروسه اخذ ویزای کار استرالیا را انجام دهد.

4)با هر ساب کلاسی برای اخذ ویزای کار استرالیا اقدام شده باشد تنها زمانی میتوان برای اداره مهاجرت مدارک ارسال نمود که دعوتنامه این اداره را داشته باشید.

- برای دریافت دعوتنامه ساب کلاس 189 برای اخذ ویزای کار استرالیا ،پس از تکمیل EOI فقط باید منتظر بمانید. صدور دعوتنامه در یازدهم هر ماه میلادی انجام میشود و اولویت با افرادیست که امتیازات بالاتری داشته باشند

-برای دریافت دعوتنامه ساب کلاس 190 و 491( با اسپانسر منطقه ای یا ایالتی) جهت اخذ ویزای کار استرالیا، پس از تکمیل EOI میبایست بررسی نمایید که کدام ایالتها برای رشته شما اعلام نیاز کرده اند و چه مدارک یا شرایطی برای اسپانسر شدن در نظر گرفته اند سپس مدارک خود را برای آنها ارسال نموده و منتظر بررسی ایالت بمانید. چنانچه ایالت اسپانسر شما شود دعوتنامه اداره مهاجرت را نیز دریافت مینمایید.

5-برای اخذ ویزای کار استرالیا از طریق رشته مهندسی، پس از دریافت دعوتنامه اداره مهاجرت 60 روز زمان خواهید داشت که هزینه ویزا اپلیکیشن را پرداخت کرده و مدارک خود را برای  اداره مهاجرت ارسال نمایید.

6-برای اخذ ویزای تخصص و مهارت، پس از ارسال مدارک  به اداره مهاجرت انجام تست پزشکی اجباری میباشد.

7-چنانچه در تست پزشکی و مدارک ارسالی به اداره مهاجرت مشکلی وجود نداشته باشد ویزا صادر میگردد.

 

هزینه اخذ ویزای کار استرالیا برای مهندسان:

برای اخذ ویزای کار استرالیا از طریق رشته های مهندسی میبایست هزینه ارزیابی مدارک را به سازمان EA پرداخت نمایید. این هزینه در حال حاضر به شرح زیر است:

ارزیابی CDR و مدرک تحصیلی: 795 دلار استرالیا

ارزیابی CDR، مدرک تحصیلی و سوابق کاری: 1155 دلار استرالیا

چنانچه متقاضی اخذ ویزای کار استرالیا قصد داشته باشد از امکان Fast Track  سازمان مهندسین استرالیا استفاده کند مبلغ 305 دلار به مبالغ فوق اضافه میشود. در این حالت ارزیابی مدارک در 20 روز کاری انجام میشود.

علاوه بر هزینه ارزیابی برای اخذ ویزای کار استرالیا میبایست هزینه ویزا اپلیکیشن نیز به اداره مهاجرت پرداخت شود این هزینه به شرح زیر است:

مبلغ برای متقاضی اصلی:4045 دلار

برای همسر: 2020 دلار

برای فرزند زیر 18 سال:1015 دلار

 

درآمد مهندسان پس از اخذ ویزای کار استرالیا:

به عنوان یک مهندس میبایست سعی کنید در ایالتی ساکن شوید که بازار کار بهتری برای رشته شما داشته باشد. به عنوان مثال مهندسین عمران در استرالیا به ترتیب در سیدنی، ملبورن و بریزبن بیشترین درآمد را دارند. (130 تا 160 هزار دلار در سال)

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید:

02188545325

02188545326

یونیک ویزا