آزمون ناتی برای متقاضیان ویزای تخصص و مهارت استرالیا

صفحه اصلی / اخبار / آزمون ناتی برای متقاضیان ویزای تخصص و مهارت استرالیا

آزمون ناتی برای متقاضیان ویزای تخصص و مهارت استرالیا

یونیک ویزا
آزمون ناتی برای متقاضیان ویزای تخصص و مهارت استرالیا

آزمون ناتی برای متقاضیان ویزای تخصص و مهارت استرالیا

451 بازدید

متقاضیان اخذ ویزای تخصص و مهارت استرالیا نیازمند کسب امتیاز از جدول امتیاز بندی تعیین شده توسط اداره مهاجرت استرالیا میباشد. از جمله روشهایی که متقاضیان جهت افزایش امتیازات خود میتوانند از آن استفاده نمایند شرکت در امتحان ناتی است.

ناتی سازمان تایید اعتبار مترجمان در استرالیا است ولی متقاضیان باید توجه داشته باشند که آزمون NAATI CCL صرفا جهت کسب  ۵ امتیاز اضافه برای ویزای تخصص و مهارت است .در حال حاضر این آزمون به صورت آنلاین برگزار میگردد که در ادامه به بررسی جزییات آن میپردازیم.

داوطلبان هنگام برگزاری آزمون ناتی CCL باید از اصول و قوانین زیر پیروی کنند:

-          داوطلبان باید وسیله ی مناسبی برای انجام آزمون داشته باشند - رایانه، لپ تاپ، تبلت یا تلفن همراه که دارای دوربین و میکروفون باشد.

-          تلفن های همراه، لپ تاپ، تبلت و سایر وسایل/ابزار های هوشمند به غیر از وسیله ی مورد استفاده برای انجام آزمون باید خاموش باشد. هر داوطلب كه از وسیله خاصی براي ضبط و عكسبرداري از منابع آزمون و جزئیات ان استفاده کند يا با شخص ثالثي در ارتباط باشد، باعث لغو آزمون می شود.

-          برای شرکت در آزمون، داوطلب باید  مدرک اثبات هویت خود را ارائه دهد (عکس – عکسی که در اپلیکیشن ارائه می گردد، به طور معمول پاسپورت و یا گواهی نامه رانندگی شما). شایان ذکر است که قبل از شروع آزمون (پاسپورت و یا گواهی نامه رانندگی شما) باید به دوربین نشان داده شود.

-          در صورت به جود امدن شک و تردید در خصوص هویت شخص آزمون دهنده ، آزمون متوقف می گردد.

-          فیلم آزمون قبل از ارزیابی عملکرد، ضبط و بررسی خواهد شد. هرگونه عدم رعایت خط مشی آزمون NAATI ممکن است باعث بی اعتبار بودن آزمون شود .

-          ضروری است که داوطلب در زمان مقرر ان لاین شوند تا آزمون برگزار گردد. در صورت تاخیر، آزمون برگزار نخواهد شد.

-          زمان برگزاری آزمون حدودا بیست/20 دقیقه است. اگر بازه ی زمانی  بیش از این تایم به طول انجامد،  NAATI حق متوقف کردن آزمون را دارد و  ارزیابی نهایی در مورد عملکرد تا زمان مشخص شده می باشد.

وسایل/ابزار های مورد نیاز جهت شرکت در آزمون ناتی

برای دسترسی به آزمون NAATI CCL داوطلب نیاز به داشتن ابزار مناسب دارد.

-           در صورت استفاده داوطلب از رایانه یا لپ تاپ، آزمون از طریق مرورگر اینترنت در دسترس خواهد بود - Microsoft Edge or Chrome  ترجیح داده می شود.

-           در صورت استفاده داوطلب از تبلت یا تلفن همراه، ضروری است که اپلیکیشن تیم مایکروسافت از فروشگاه App / Play Store دانلود شود. دانلود این اپلیکیشن رایگان است و نیازی به ایجاد حساب کاربری ندارد.

-           توصیه می شود هنگام برگزاری آزمون از هدفون استفاده شود تا نویز پس زمینه و عواملی که باعث ایجاد حواس پرتی می شوند، کاهش یابد.

-          به منظور دسترسی به سمپل های نمونه به وبسایت https://www.naati.com.au/other-information/ccl-testing/ccl-ociation-m مراجعه شود بررسی این نمونه ها شانس قبولی را افزایش میدهد.

توصیف آزمون آنلاین ناتی:

آزمون آنلاین ناتی از طریق یک دستگاه ضبط و توسط شخص آزمون گیرنده پخش  می گردد. پاسخ داوطلبان نیز ضبط می شود. آزمون شامل دو دیالوگ است. هر کدام مکالمه ای است که بین دو شخص انگلیسی زبان و فارسی زبان (زبان رسمی شخص داوطلب)  اتفاق می افتد.

داوطلبان برای قبولی در آزمون باید بتوانند:

  1. به طور مؤثر در مکالمات شرکت کنند. در ضمن داوطلب/ نباید زیاد از تلفظ نرمال، استاندارد بیان، سبک و نوع دیالوک فاصله بگیرند.

هر یک از دیالوگ ها درموقعیت و محیط های متفاوتی اتفاق می افتد

موضوع  دیالوگ های آزمون آنلاین ناتی    

موقعیت ها و شرایط زندگی واقعی که به طور معمول بخشی از زندگی و جامعه استرالیا را تشکیل می دهد. موضوع و مبحث هایی چون  بهداشت، قانون، اجتماع، آموزش، خدمات اجتماعی، مالی (اقتصاد)، مسکن، تجارت، اشتغال، بیمه و امور مربوط به حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان.

منابع آزمون آنلاین ناتی

در طول برگزای آزمون آنلاین ناتی ، اجازه ی دسترسی به منابع خاصی داده نمی شود. داوطلب مجاز به استفاده از منابع الکترونیکی در حین آزمون نمی باشد. البته داوطلب می تواند به یادداشت هایی که در طول آزمون داشته است، مراجعه نماید.

داوطلب مجاز به استفاده از ساعت مچی (نه ساعت هوشمند) برای پیگیری زمان بندی خود در طول آزمون می باشد.

در صورت نیاز داوطلب به سمعک خواهشمند است که حداقل یک هفته قبل از تاریخ آزمون،  با ارسال تصاویر و شماره مدل سمعک به ادرس ایمیل info@naati.com.au به NAATI اطلاع رسانی کند.

دستورالعمل آزمون آنلاین ناتی    

  1. داوطلب توسط شخص مراقب آزمون (Test Invigilator) بصورت آنلاین مورد استقبال قرار می گیرید.
  2. شخص مراقب کارهای قبل آزمون را مورد بررسی قرارد می دهد ازجمله چک کردن اثبات هویت فرد داوطلب و بازدید اتاق یا محل ازمون فرد.
  3.  پس از آن، Test Invigilator به داوطلب می گوید که آزمون شروع می شود.
  4.  در حین اجرای دیالوگ ها، داوطلب باید حس/احساس آنچه را که هر گوینده به زبان دیگر می گوید،  انتقال دهد. داوطلب باید پاسخ خود را خیلی زود پس از پایان هر بخش از صحبت فرد گوینده شروع کند. تاخیر تا پنچ/5 ثانیه مجاز است.
  5.  حداکثر زمان داوطلب   برای انجام آزمون 20 دقیقه است.

روند تکراربخشی از آزمون آنلاین ناتی    

این احتمال وجود دارد که داوطلب از Test Invigilator بخواهد قسمتی از  بخش های دیالوگ ها تکرار شود. در چنین مواردی، کل بخش تکرار می شود. ارائه ی درخواست برای تکرار اول در هر دیالوگ مجاز است. با این حال، هر درخواست دیگری برای تکرار دوم و چندم، ممکن است با محدودیت و ارائه ی امتیاز منفی همراه شود.

روند شفاف سازی، مکث و تصحیح کردن آزمون آنلاین ناتی    

داوطلب مجاز نیست که از Test Invigilator درباره هر قسمت از یک بخش، توضیح بخواهد و ایشان هم نمی تواند هیچ گونه توصیه ای در مورد محتوای آزمون ارائه بدهد. مکثهای طولانی و بازنویسی مکرر بخش ها به عنوان عامل بازدارنده در پویایی کار و سرعت آزمون تلقی می شود.

اگر در طول انجام آزمون داوطلب متوجه شود که اشتباهی را انجام داده است، اجازه دارد قبل از ادامه ی کار، آن را تصحیح کند.  هر گونه ویرایش اشتباه و تصحیح آن باید با عبارت های مناسبی پیش نویس شود. به عنوان مثال: متاسفم،من میخواهم بگویم که ...، ببخشید، منظورم این بود که ... ،

نظارت و کنترل آزمون آزمون آنلاین ناتی    

در طول برگزاری آزمون، Test Invigilator  ازمون را به صورت ان لاین رکورد خواهد کرد. زمان شروع و پایان تسک ها را مدیریت و هرگونه مسائل غیرقابل پیش بینی را نیز کنترل می کند. Test Invigilator مجاز به بحث و گفتگو در مورد محتوای کار یا اظهار نظر در مورد عملکرد داوطلب نیست. شما همیشه باید دستورالعمل های Test Invigilator را دنبال کنید. عدم انجام این کار ممکن است باعث شود شما در آزمون CCL رد صلاحیت شوید. آزمون شما به منظور انجام ارزیابی توسط Test Invigilator ظبط خواهد شد. با شرکت در آزمون، شما موافقت می کنید که محرمانه بودن (مواد) آزمون را حفظ کنید.

راهنمای شرکت در آزمون آزمون آنلاین ناتی    

پس از انکه آزمون ان لاین برای داوطلب برنامه ریزی شد، ایمیل زیر از طرف NAATI برای وی ارسال خواهد شد که تاریخ و زمان آزمون را تأیید می کند.

پس از دریافت ایمیل ، به زودی از طرف  NATTI، یکInvitation  همراه با لینک آزمون ان لاین را دریافت می کنید.

روی Accept کلیک کنید و سپس جزئیات آزمون به تقویم شما می رود. لینک شرکت در آزمون در انتهای ایمیل است که بیانگر"به جلسه تیم های مایکروسافت بپیوندید" می باشد.

درست قبل از زمان برگزاری آزمون آنلاین ناتی ، لطفاً برای باز کردن و پیوستن به جلسه آزمون، روی لینک موجود در ایمیل کلیک کنید.

اگر اپلیکیشن Teams را دارید می توانید راه اندازی کنید و از آن برای آزمون استفاده کنید. اگر اینطور نیست، به سادگی بر روی دکمه Join on the web کلیک کنید.

برای انجام آزمون باید روی Allow کلیک کنید تا به اپلیکیشن اجازه دهید به میکروفون و دوربین شما دسترسی داشته باشد.سپس باید اطمینان حاصل کنید که گزینه های صوتی و تصویری انتخاب شده اند و روی Join Now کلیک کنید. بعد از آن Test Invigilator  به جلسه می پیوندد و آزمون را شروع می کند.

اگر از موبایل استفاده می کنید، باید برنامه Microsoft Teams را از قبل دانلود کرده باشید. وقتی برای پیوستن به جلسه می خواهید اقدام کنید، این صفحه را در دستگاه تلفن همراه خود مشاهده خواهید کرد.

عضویت را به عنوان مهمان انتخاب کنید و سپس نام خود را در کادر وارد و Join Meeting را انتخاب کنید.

سپس صفحه میتینگ را مشاهده می کنید و یک Test Invigilator  به جلسه می پیوندد و آزمون را شروع می کند. لطفاً از انتخاب گزینه های میکروفون و فیلم اطمینان حاصل شود.

یونیک ویزا